pozbycie się worków pod oczami jest możliwe!

Jak pozbyć się worków pod oczami?

Niewyspanie, zła dieta, złe samopoczucie – to jedne z wielu powodów występowania worków pod oczami. Co zrobić, aby ten nieestetyczny problem przestał Cię dotykać? Przeczytaj nasze rady.

Dlaczego pojawiają worki pod oczami?

Głównym powodem występowania worków pod oczami jest charakterystyka skóry w tym miejscu twarzy. Jest ona przede wszystkim gorzej ukrwiona, delikatna i to na niej najczęściej skupiają się wszystkie “grzeszki”, takie jak kiepska dieta, nadmiar mocnej kawy, palenie papierosów, alkohol czy brak odpowiedniego snu. Worki pod oczami to inaczej opuchlizna, pojawiająca się również w skutek nieprawidłowego odżywienia tej części skóry lub np. zbyt częstego opalania oraz zastoju limfy. Najogólniej rzecz ujmując, Twoja skóra pod oczami puchnie, gdy zaburzone jest jej krążenie. Może to również wywołać długotrwały stres, który jak wiemy ma wpływ na niemal wszystkie aspekty naszego zdrowia. Worki bywają również efektem alergii. Ostatecznie na ich występowania ma wpływ wiek – im jesteśmy starsi, tym skóra traci na elastyczności i łatwiej puchnie oraz sinieje.

Jak przeciwdziałać?

Aby uniknąć zmęczonej i opuchniętej pod oczami skóry należy przede wszystkim zmienić tryb życia. Podstawą jest zdrowy, regenerujący sen. Zarwane noce, czy to w ramach pracy, czy z powodu imprezy, będą nieustannie powodować, iż skóra pod oczami będzie puchnąć i będzie robić się sina. Przez to będziesz wyglądać na smutną oraz po prostu starszą. Wskazana jest również zmiana diety – porzucenie śmieciowego jedzenia i słodyczy na rzeczy warzyw, owoców i na przykład ryb. Oczywiście działania te powinnaś połączyć z rezygnacją z alkoholu, szczególnie spożywanego do późna, oraz mocnej kawy, która nieznacznie wypłukuje z organizmu niektóre minerały. Istotnym powodem występowania worków pod oczami jest wspominany stres, tak więc aby zminimalizować ich występowania, musimy zadbać o swoją kondycję psychiczną.

Jak zniwelować istniejące worki pod oczami?

Domowa kosmetyka znalazła kilka ciekawych sposobów, jak można pozbyć się worków pod oczami, gdy nagli nas czas oraz w ramach dłuższej terapii w domowym zaciszu. Oczywiście możemy użyć kosmetyków, które powinny zawierać witaminy kluczowe w procesie odnowy i odżywiania skóry. Mowa tu o witaminie A oraz witaminie C (nasza dieta też powinna być w nie bogata!), ale też o np. kwasie hialuronowym czy wyciągu z miłorzębu japońskiego, o którym niedawno pisaliśmy.

Ponadto, możemy stosować okłady z plastra ziemniaka lub awokado, które z uwagi na wysoki poziom potasu zwalczają opuchliznę. Innym sposobem są chłodne okłady – mogą być wykonane z lodu lub np. zimnej łyżeczki. One również dość szybko działają kojąco i maskują worki pod oczami. Co ciekawe, chociaż nie poleca się kawy w zwalczaniu tej nieestetycznej dolegliwości, to dobre efekty dają okłady z herbaty. Dzieje się tak za sprawą kofeiny, która redukuje opuchliznę i zwęża naczynia krwionośne.

Istnieje również możliwość pozbycia się worków pod oczami poprzez zabieg karboksyterapii. Jest to działanie polegające na wstrzyknięciu pod skórę bezpiecznej, terapeutycznej dawki dwutlenku węgla. Gaz ten wypełnia i wygładza skórę pod oczami, co pozwala na uzyskanie pożądanego efektu już po kilku zabiegach. Każdy z nich trwa kilka minut, a jego ewentualna bolesność zależy od indywidualnych odczuć.

Warto przeczytać

Dlaczego masaż to nie tylko chwila relaksu?

Szukasz niezawodnego sposobu na wyhamowanie po całym dniu lub potrzebujesz wsparcia po dłuższej nieaktywności fizycznej? Masaż świetnie sprawdzi się bez względu na wiek i potrzeby…

Dzień bez telefonu, czyli jak radzić sobie z fonoholizmem

15 lipca przypada światowy Dzień bez Telefonu Komórkowego, który jest dobrą okazją, aby zastanowić się, czy aby technologia w naszym życiu nie jest za bardzo…

Podrabiane leki zagrażają naszemu zdrowiu!

Chcesz bezpiecznie zażywać leki? Nie kupuj ich z nielegalnych i niesprawdzonych źródeł! Wg szacunków WHO z powodu zażywania fałszywych leków życie traci nawet do miliona…

ZAPYTAJFARMACEUTĘ

Odpowiemy na pytania i wątpliwości

(+48) 85 744 55 97pon-pt 08:00-16:00 sklep@cefarm24.pl 3645675